Hakkında Sertifikalar Sürdürülebilirlik Foto Galeri

Kurumsal > Hakkımızda

Hakkımızda

Aksal Nonwoven, 2002 yılında İstanbul Hadımköy’deki fabrikasıyla faaliyete geçerek kısa sürede sağladığı istikrarlı ve yenilikçi büyümeyle nonwoven sektörünün önde gelen tedarikçilerinden biri haline geldi. İstanbul’da yer alan 30.000 m2lik fabrikasının ardından, 2019 yılında yaptığı yatırımla Şanlıurfa’daki 16.000 m2lik ikinci fabrikasını faaliyete geçirdi. O tarihten bu yana, bir yandan yerli müşterileri için hızlı çözüm sunan güvenilir bir tedarikçi olurken, diğer yandan da dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan ve uluslararası pazarlarda da tanınan bir şirket olmuştur.

 Aksal Nonwoven, Needlepunch teknolojisinin en modern makinelerini kullanarak İstanbul ve Şanlıurfa’daki toplam 4 hattında 30 ton/gün kapasitesiyle üretim yaparak mobilyadan halıya, suni deriden konfeksiyona, inşaattan otomotive kadar pek çok sektör için yarı mamul ürünler sunmaktadır.

Needlepunch ürünlerin yanı sıra Aksal Nonwoven’in, ağırlıklı olarak kozmetik ve medikal sektörlerinin ihtiyacına göre geniş segmentte Spunlace ürünleri bulunmaktadır.

 Aksal Nonwoven ayrıca, dot baskı hatları ile halı sektörü için ürettiği yarı mamül ürünler üzerine kaydırmazlık sağlayan dot baskıları da yapabilmektedir. Müşteri talebi doğrultusunda özel desenli ve logo baskılı olarak da üretilebilen bu ürünler, halı arkasına lamine edildiğinde ürüne sağlamlık ve değer katmaktadır. Aksal Kimyasal, PVC ve titandioksit gibi yardımcı kimyasalların ithalatını ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

 Aksal Nonwoven, Urfa’daki üretim merkezinden Mısır, Libya, Irak gibi Ortadoğu ve Afrika ülkelerine, İstanbul’daki üretim merkezinden ise İtalya, Yunanistan gibi Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapmaktadır. Müşterilerinin yaptığı ihracat da eklendiğinde, üretiminin %80’i ihraç edilmektedir.

Foto Galeri